مژده به همشهریان محترم

>>مژده به همشهریان محترم<<

مطب چشم پزشکی دکتر محمد تقی نائینی مجهز به دستگاههای پیشرفته چشم پزشکی گردید و خدمات و عمل های جراحی ذیل در مطب انجام می گردد.

-       لیزر YAG-pI جهت درمان فشار چشم و آب سیاه

-       لیزر کپسولوتومی جهت برطرف کردن کدورت لنزهای داخل چشم

-       الکتروکوتر جهت از بین بردن خال و ضایعات پوستی اطراف چشم

-       الکتروکوتر تریکیازیس برای از بین بردن مژه  های اضافی

-       برداشتن ناخنک و شالازیون

-       دستگاه معاینه چشم نوزادان نارس

-       دستگاه اندازه گیری انحنای سطح قرنیه برای قوز قرنیه و اندازه لنز چشمی

مجوز تبلیغات ۱۹۲/۹۴/ن/پ/ف

کوررنگی

M28

از هر ۱۲ مرد و ۲۰۰ زن یک نفر دچار کوررنگی است.(هشت درصد مردان و نیم درصد زنان )
علت اصلی آن ژنتیک بوده و اکثراً از مادر به کودک منتقل می شود در بعضی بیماری ها عصب چشم  ، دیابت ، MS، ضربه مغزی و مصرف بعضی از داروها و یا در سن بالا نیز گاهی دیده می شود.


ادامه مطلب ...

صدمات نفوذ کننده یا پاره کننده چشم

M27صدمات نفوذ کننده یا پاره کننده چشم ۵ برابر در مردان شایع تر از زنان بوده ، و به دو شکل عمده دیده می شود.یا صدمه محل ورود داشته و محل خروج ندارد یا اینکه صدمه آنقدر شدید است که از یک طرف وارد چشم شده و از طرف دیگر خارج شده است در این مواردپیش آگهی ضربه و دید نهایی بسیار ضعیف خواهد بود.


ادامه مطلب ...

صدمات بسته چشم

M25اصابت مشت یا توپ به چشم یا جسمی که از حدقه چشم بزرگتر باشد به صورت و اطراف چشم باعث صدمات بسته به چشم می شود.این صدمات حتی اگر در ظاهر پارگی نداشته باشد می تواند باعث صدمات جبران ناپذیر مثلاً خونریزی یا بریدگی در عصب چشم ایجاد کند و نابینایی آن غیر قابل برگشت است.


ادامه مطلب ...

حوداث چشمی

M25

حوادث ناخواسته علّت اصلی مرگ نوجوانان و جوانان است.شایع ترین آن حوادث رانندگی است.در این قسمت حوادث چشمی توضیح داده می شود.
شایعترین حادثه چشمی :
پاشیدن خاک یا شن داخل چشم ، ورود جسم خارجی به داخل چشم مثل پلیسه ، خرده چوب و شیشه می باشد.بدلیل شایع بودن جسم خارجی متالیک (پلیسه) این موضوع جداگانه یا به طور کامل تر توضیح داده می شود.


ادامه مطلب ...

مشکلات شبکیه ناشی از سن بالا

M24

شایع ترین علّت کاهش دید در افراد مسن ، (۵۰ سال به بالا) مشکلات شبکیه ناشی از سن بالا می باشد.
(AMD): این بیماری با ایجاد رسوب های سلولی ریز و زرد رنگی در ته چشم ، زیر لایه شبکیه شروع می شود.در این مرحله دید بیمار کاملا سالم است و فقط در معاینه روتین چشم پزشکی معلوم می شود.این رسوبات می توانند به تدریج بزرگتر ، متعدد ، به هم چسبیده شوند.


ادامه مطلب ...

CSR (سی اس آر)

M22سی اس آر بیماری است که در آن مایع زیر مرکز بینایی در شبکیه جمع شده و شبکیه از لایه زیرین خود فاصله گرفته و دید بیمار کم می شود.
علّت مشخصی برای این بیماری وجود ندارد ولی در مردان بین ۲۵ تا ۵۰ سال بیشتر دیده می شود.
علائم:


ادامه مطلب ...

جسم خارجی قرنیه (پلیسه)

M21 جسم خارجی چسبیده به قرنیه یا نفوذ کرده در بافت سطحی قرنیه از موارد بسیار شایع صدمه به چشم بوده که بیشتر در جوشکاری و تراشکاری و در افرادی که از محافظ چشمی مثل عینک یا ماسک موقع کار استفاده نمی کنند ایجاد می شود.
جسم خارجی قرنیه از موارد شایع ویزیت در اورژانس های چشم پزشکی می باشد و در بعضی از مواقع خود جسم خارجی بیرون افتاده ولی خراش یا پارگی و درد آن وجود دارد.


ادامه مطلب ...