بوتاکس

بوتاکس

بوتاکس سم یک باکتری بوده که به طور کنترل شده ای تولید شده و بعد از تزریق در عضله باعث می شود دستور انقباض به عضله نرسد و عضله شل و فلج شود و در حقیقت یک نوع فلج عضلانی موقت ۳ تا ۶ ماهه ایجاد می کند.
یکی از علل بسیار مهم چروک های صورت و اطراف چشم انقباض غیر ارادی عضلات کوچک زیر پوست صورت می باشد.این عضلات در ایجاد چهره ظاهری و منحصر به فرد هر کس دخالت دارد.به مرور زمان و با بیشتر شدن این انقباضات پوست روی این عضلات دچار کشیدگی و برجستگی و فرورفتگی و در نهایت خطوط سطحی و به مرور و عدم درمان بموقع دچار چروک ها و خطوط دائمی می شود که به راحتی درمان نخواهد شد.
در مرحله ای که خطوط هنوز دائمی نشده اند بهترین موقع برای درمان بوتاکس می باشد هر چند بوتاکس خطوط کم عمیق را نیز می تواند در چند جلسه درمان کند.


ادامه مطلب ...

عمل جراحی عیب انکساری

به هر گونه عمل جراحی که هدف آن برداشتن عینک یا کم کردن وابستگی به عینک یا لنز تماسی باشد را عمل جراحی عیب انکساری گویند.
عمل جراحی انکساری به چند دسته تقسیم می شود:
- عمل جراحی که یک لایه سطحی از قرنیه برداشته شده و اصلاح درون قرنیه انجام شده و دوباره لایه به جای خود برگردانده می شود مثل عمل جراحی ALK و لیزیک(lasik) .
- عمل جراحی که سطحی بوده و اصلاح روی سطح قرنیه انجام می شود مثل عمل جراحی PRK ، لازک و اپی لیزیک.
- عمل های جراحی که با برش روی سطح قرنیه (بوسیله چاقوی الماس) انجام می شود مثل PK ، MARK ، AK ، LRI این عمل ها برای اصلاح نزدیک بینی و آستیگمات بوده و بعضی از آنها مثل RK منسوخ شده و دیگر انجام نمی شود ولی LRI هنوز برای اصلاح آستیگمات تا ۲ دیوپتر به همراه عمل جراحی آب مروارید انجام می شود و بسیار موثر می باشد.
- عمل های وابسته به لنز داخل چشمی نیز نوعی عمل جراحی اصلاح عیب انکساری بوده و از تعویض عدسی چشم با لنز های شماره دار گرفته تا گذاشتن لنز آرتیزان روی مردمک انجام می شود.


ادامه مطلب ...

مراقبت های بعد از عمل جراحی آب مرواریدی چشم

۱-در چند روز اول با کوچکترین فشار ، زخم ممکن است باز شود.بنابراین محافظ پلاستیکی را بخصوص هنگام خواب به چشم داشته باشید.
۲-محافظ پلاستیکی قابل شستشو است ، روزانه با آب و صابون شسته شود.
۳-داروها را طبق دستور استفاده کنید. از استفاده خودسرانه دارو خودداری کنید.
۴-در هر مراجعه داروها را با خود بیاورید یا نام آنها را به خاطر بسپارید.


ادامه مطلب ...